BURS BAŞVURUSU
HAKKIMIZDA

Türkiye’mizi Daha mutlu, daha zengin yarınlara
ulaştıracak olan kişiler eğitilmiş gençlerimizdir.

Orhan Holding Onursal Başkanımız Sn. İbrahim Orhan’ın, “Kalkınma, üretim ve başarı sadece paraya bağlı değildir. En önemlisi eğitilmiş gençliktir. Eğitilmiş gençlerimiz ülkemize huzur getirecek, Türkiye’mizi daha mutlu, daha zengin yarınlara ulaştıracak. O yüzden eğitime destek bizim en önemli gündem maddelerimizden biri olmaya devam edecek.” sözleri ışığında 27 yıldır çalışmalarını devam ettirmektedir.

KURUCUMUZ

Orhan Holding Onursal Başkanı

İbrahim Orhan

1941 yılında, Bursa’nın Yenişehir kasabası Barçın köyünde doğan İbrahim Orhan, bugün 4 kıta, 14 ülkede 37 firma ile üretim yapan 10 bin 700 çalışanı ile Türkiye’nin en büyük otomotiv tedarik sanayii şirketlerinden biri olan Orhan Holding’in kurucusu ve Onursal Başkanı’dır. 

1964 yılında Mühendislik eğitimini tamamladıktan sonra, iş hayatına Karayollarında İşletme Mühendisi olarak göreve başladı. Özel sektöre geçiş kararının ardından özverili çalışmaları ve girişimci yapısı ile ilk şirketini Bursa’da 1972 yılında kurdu. Böylece Orhan Holding’in temelleri Teknik Malzeme A.Ş. Tesisat Proje ve Uygulama şirketi olarak Gazcılar Caddesi’nde Cezaevi’nin karşısındaki 50 m2 bir dükkânda atılmış oldu.

Arka arkaya kurduğu birçok şirket ile yarım yüzyıldır otomotiv sektöründeki sayısız araba üreticisine farklı parçalar tedarik eden İbrahim Orhan adı uluslararası otomotiv sektöründe artık dünya devleriyle yaptığı ortaklıklarla anılmaktadır. 

İbrahim Orhan, iş hayatındaki başarısı yanında, doğduğu ve büyüdüğü topraklarda kurmuş olduğu çiftlik ve Eğitim ve Kültür Vakfı ile de çok sevdiği topraklara, doğaya ve insanlarımıza olan borcunu ödemenin huzurunu yaşıyor.

Biyografiyi Okuyun
VİZYONUMUZ

Burs verdiğimiz öğrenciler arasında başarılı yaratıcı, bağımsız ve objektif düşünebilen, liderlik vasıflarına sahip Türkiye’de ve uluslararası nitelikte başarıyı elde edebilecek yetenekte olan öğrencilerin ilerlemesi için ekonomik ve toplumsal kalkınmaya katkıda bulunmaktır.

MİSYONUMUZ

Eğitim ve Kültür alanında maddi desteğe ihtiyacı olan, yetenekli ve başarılı öğrencilere öğrenimlerinde destek olmak, geleceklerine ışık olmaktır.

GALERİ

Orhan Eğitim ve Kültür Vakfı Eğitime Destek Kareleri

TÜM FOTOĞRAFLAR